Dofinansowanie z Funduszu Prewencyjnego PZU SA

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Prewencyjnego PZU SA w kwocie 40.000,00 zł brutto, na zadanie prewencyjne mające na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych. PZU Życie SA dofinansowało z funduszu prewencyjnego na podstawie umowy nr. 330/2023/PZUSA/12/Kraków zadanie polegające na doposażeniu naszej jednostki w specjalistyczny sprzęt.
Kwota dofinansowania została przeznaczona na zakup:
1) profesjonalnej myjki wraz z osprzętem,
2) wyposażenia warsztatu w postaci narzędzi ręcznych i stołu warsztatowego,
3) sprzętu szkoleniowego do pogłębiania umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy,
4) sprzętu służącego do pozoracji zadymienia w budynkach.

Dziękujemy serdecznie PZU SA za wspieranie działalności OSP i dofinansowanie ze środków prewencyjnych zakupu sprzętu, który poprawia komfort, ergonomię i efektywność pracy strażaków-ratowników! 

Zbiórka Krwi 09.10.2022 r.

Zapraszamy wszystkich krwiodawców do udziału w kolejnej zbiórce krwi organizowanej przez nasz klub HDK. Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, w godzinach od 9:00-13:00. Krew oddawać będzie można w autobusie HDK obok Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

 

 

Brać strażacka pogrążona w żałobie po tragicznym zdarzeniu.

Dziś w nocy na autostradzie A4 doszło do tragicznego zdarzenia, w którym strażacy z OSP Balice zostali potrąceni przez samochód w trakcie udzielenia pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Jeden ze strażaków pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu a dwoje zostało rannych.
Podobnie jak cała społeczność strażacka, łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego strażaka oraz trwamy w modlitwie o zdrowie dla rannych druhów.

Dofinansowanie w ramach „Ogólnopolskiego program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza OSP otrzymała dofinansowanie w ramach „Ogólnopolskiego program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”. W ramach zadania zakupione zostaną ubrania specjalne dla naszych druhów. Dzięki realizacji strażacy z Woli Batorskiej będą w stanie skuteczniej nieść pomoc w pożarach oraz miejscowych zagrożeniach.