Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w OSP Wola Batorska

Członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Małopolskiego, w sobotę 28 marca gościli w OSP Wola Batorska, gdzie odbyło się posiedzenie Zarządu. W śród uczestników spotkania nie mogło zabraknąć gości w osobach: Małgorzata Marcińska – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Wojciech Szczepanik – Wicewojewoda Małopolski, nadbryg. Andrzej Mróz – Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Aleksander Starowicz – Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce, Roman Ptak – Burmistrz Niepołomic.

Zebranie otworzył Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Poseł na Sejm RP – dh Edward Siarka, następnie został wprowadzony sztandar oddziału Wojewódzkiego oraz odegrany hymn Związku OSP RP. Podczas posiedzenia zarządu nasza jednostka miała okazję zaprezentować swoją działalność ratowniczą oraz inicjatywy podejmowane na płaszczyznach, kulturalnej, edukacyjnej, filantropijnej i szkoleniowej, w tym także akcję promocyjnych naklejek na pojazdy z logiem OSP Wola Batorska „Jadę na ŚDM 2016”.  Zarząd Wojewódzki obradował nad sytuacją małopolskich jednostek OSP, oraz budżecie na rok 2015 przeznaczonym na rozwój małopolskiego pożarnictwa. Komendant Wojewódzki PSP przedstawił w prezentacji stan zabezpieczenia ratowniczego w województwie małopolskim, oraz kierunki jego rozwoju. Podczas spotkania zostały wręczone zasłużonym strażakom medale i odznaczenia. Po zakończeniu obrad goście zostali zaproszeni na obiad oraz słodki poczęstunek przygotowany przez OSP Wola Batorska oraz do zapoznania się z wyposażeniem jednostki. Na zakończenie zebrania Prezes Siarka podziękował uczestnikom za przybycie, a naszej jednostce gratulował tak dynamicznego rozwoju i życzył dalszych sukcesów, podziękował także za wzorowe przygotowanie posiedzenia. Prezes złożył także wszystkim obecnym życzenia zdrowych pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W sobotę nasza jednostka zorganizowała także zbiórkę krwi, krew można było oddać w specjalnym autokarze. Do oddania krwi zgłosiło się blisko 20 osób jednak, ze względów zdrowotnych krew oddało 12 osób co pozwoliło uzyskać ponad 5 litrów bezcennego leku.

 

Tomasz Tomala

Prezes OSP Wola Batorska

FILM Z POSIEDZENIA

 GALERIA ZDJĘĆ


IMG_5849

Komentarze

comments

Dodaj komentarz