Wszystkich Świętych – kilka podstawowych rad

Jutro dzień Wszystkich Świętych. Większość z nas wyruszy z swoich domów w celu oddania czci, tym których już nie ma z nami. Święto Zmarłych to czas, w których na drogach panuje wzmożony ruch dlatego musimy zapamiętać kilka podstawowych rad.

Po pierwsze, nie wsiadajmy za „kółko” zmęczonym i pod wpływem alkoholu. Następną kwestią jest sprawdzenie pojazdu pod kątem sprawności technicznej. Sprawdźmy czy wszystkie światła są sprawne, czy płyny w silniku są uzupełnione, czy opony są odpowiednio napompowane oraz czy mamy wszystkie potrzebne dokumenty. Pamiętajmy o przerwach podczas długiej podróży. Podróżując, należy pamiętać o zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz o włączonych światłach w pojeździe.

Wielu z nas na mogiły zmarłych uda się pieszo albo na rowerach. Tutaj również pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. W tym na pewno pomogą nam odblaski zamontowane na rowerze oraz elementy odblaskowe na ubraniu (np. kamizelka odblaskowa). Po zmianie czasu na zimowy ciemno robi się bardzo szybko. Warunki atmosferyczne też nie są najlepsze, a kierowcy niewidocznego pieszego czy rowerzystę mogą zobaczyć zbyt późno. Pomóżmy kierowcom zobaczyć nas i bądźmy bezpieczni.

W ten wyjątkowy dzień zadumy pamiętajmy o sobie i swoim bezpieczeństwie. Niech służby ratownicze w tym strażacy ratownicy medyczni czy policjanci właśnie w ten dzień mają mniej pracy. Uczcijmy ten dzień w spokoju.

 

Prosimy również aby przy modlitwie za bliskich nie zapomnieć o strażakach, których nie ma już między nami ponieważ ludzie Ci często narażali swoje życie by móc ratować czyjeś.

“STRAŻAK … człowiek który dla ratowania życia innych czasami zapomina o swoim”

wszystkich świętych

Komentarze

comments

Dodaj komentarz