Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014

Jednostki OSP z Gminy Niepołomice wspomagają WOŚP

W niedzielę (12.01.2014r) jednostki OSP z naszej Gminy brały udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tuż po godzinie 10 zastępy dotarły na miejsce zbiórki, czyli pod Centrum Handlowe Bonarka w Krakowie, gdzie zorganizowany został I Małopolski Zlot Ochotniczych Straży Pożarnych, w którym udział brało blisko 30 samochód ratowniczych z małopolskich OSP. Na uwagę zasługuje fakt, iż z Gminy Niepołomice na zlot przybyło aż 5 jednostek: OSP Wola Batorska, OSP Niepołomice, OSP Podłęże, OSP Wola Zabierzowska oraz OSP Zabierzów Bocheński. Nasza jednostka wspólnie z druhami z Niepołomic wykonała pokaz ratownictwa technicznego. Założeniem pokazu był wypadek samochodu osobowego marki Audi, który uległ dachowani oraz potrącił pieszego.

W wyniku wypadku kierowca został uwięziony w pojeździe, dlatego druhowie musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do rozcięcia karoserii. Uwolnionemu kierowcy oraz potrąconemu została udzielona fachowa pomoc medyczna.

Jednostka OSP Podłęże złożyła także wizytę chorym dzieciom w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Niebywałą radością dla milusińskich była możliwość wcielenia się w rolę strażaka oraz zapoznanie się ze sprzętem ratowniczym, który na co dzień służy do ratowania życia i mienia ludzkiego. Druhowie z Zabierzowa Bocheńskiego prezentowali specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego. Mimo nieprzyjaznej pogody, sprzęt ratowniczy, pokazy oraz przejazd płytą rynku ściągnęły całkiem sporą liczbę widzów.

Na zakończenie zlotu kolumna pojazdów OSP pod asystą krakowskiej policji udała się alarmowo na Rynek Główny. Wszyscy strażacy, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu wrócili do swoich jednostek z serduszkami na kurtkach i uśmiechami na twarzach.

Piękną inicjatywą jest, że strażacy z naszej Gminy mimo licznych interwencji do działań ratowniczych, chętnie włączają się w akcje społeczne, aby także w inny sposób pomagać potrzebującym – komentuje Prezes OSP Wola Batorska Tomasz Tomala.

 

Pokaz ratowniczy naszej jednostki
Przejazd zlotowej kolumny alarmowo przez Kraków

Komentarze

comments

Dodaj komentarz