Wielkanoc w OSP

tlowlknc

Kultywując tradycję, nasza jednostka również i w tym roku pełniła wartę honorowa przy Grobie Pańskim. Warte pełniliśmy w piątek do północy, oraz w sobotę od 7 rano do Mszy Rezurekcyjnej, która odbyła się o godz. 20.00, oczywiście podczas Mszy nie zabrakło naszego udziału. Podczas procesji rezurekcyjnej, nasze druhny z pochodniami w ręku rozświetlały procesyjną drogę, druhowie nieśli figurę Pana Zmartwychwstałego, Krzyż, lampiony oraz baldachim.

Serdecznie dziękuje druhnom, druhom, oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej za liczny udział w pełnieniu honorowej warty przy Grobie Pańskim, oraz za udział w Mszy rezurekcyjnej. Dziękuje Tym, którzy mimo obowiązków związanych z przygotowaniem do Świąt, znaleźli czas aby pełnić wartę. Uczestnicząc w wydarzeniach religijnych oddajemy chwałę Bogu zgodnie z naszym sztandarowym hasłem: Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek.

Tomasz Tomala

Prezes OSP

Straz-Ciemnica-Rezurekcja (1)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (2)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (3)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (4)
Więcej zdjęć w linku poniżej

Straz-Ciemnica-Rezurekcja (5)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (6)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (7)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (8)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (9)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (10)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (11)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (12)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (13)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (14)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (15)Straz-Ciemnica-Rezurekcja (16)
Straz-Ciemnica-Rezurekcja (18)

fot. Oskar Słabosz

Komentarze

comments

Dodaj komentarz