Walne Zebranie Sprawozdawcze – 22.03.2015r.

tlo

W niedzielę w 22 marca w OSP Wola Batorska odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na które oprócz druhen, druhów i MDP, przybyli także zaproszeni goście w osobach: Poseł na Sejm RP – Elżbieta Achinger, Burmistrz Roman Ptak, Przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Ciastoń, Dówdca JRG w Wieliczce – st. kpt. Paweł Januś, Radni: Andrzej Gąsłowski i Michał Hebda, Sołtys Bolesław Porębski, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSPRP – Józef Dziadoń wraz z komendantem Leszkiem Łachem. Zebranie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru jednostki, następnie zostały wręczone odznaki za wysługę lat, odznaki MDP oraz odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Zarząd jednostki wyróżnił także pamiątkowymi statuetkami druhów, którzy w roku 2014 najczęściej wyjeżdżali do działań ratowniczych: Artur Walczyk, Paweł Wnęk, Adrian Walczyk, Grzegorz Wojtal. Jednostka w minionym roku uczestniczyła 51 raz w działaniach ratowniczo gaśniczych, niosąc pomoc potrzebującym podczas pożarów, wypadków drogowych oraz innych miejscowych zagrożeń. Bieżąca działalność OSP w Woli Batorskiej, to nie tylko działalność ratownicza – która jest priorytetem, ale także szeroko pojęta działalność kulturalna, edukacyjna, filantropijna. W minionym roku zostały przez druhny i druhów zorganizowane: akcja Florian, Małopolskie warsztaty opiekunów i dowódców drużyn MDP, turniej piłkarski drużyn OSP oraz turniej piłki siatkowej drużyn MDP, Gminne i Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze, zabawa andrzejkowa dla niepełnosprawnych, strażackie mikołajki, akcja podarków świątecznych dla dzieci z niezamożnych rodzin. Warto podkreślić aktywną działalność jednostki w honorowym krwiodawstwie, tylko w ubiegłym roku podczas zorganizowanych 7 zbiórek krwi udało się zebrać ponad 100 litrów bezcennego leku. Miniony rok był rokiem szczególnym – historycznym w dziejach jednostki, gdzie po raz pierwszy pozyskano fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki IVECO oraz została oddana do użytku rozbudowana remiza. Jednostka w Woli Batorskiej liczy 75 członków w tym 13 kobiet, oraz młodzieżową drużynę pożarniczej do której należy 10 chłopców i 6 dziewcząt.

Podczas zebrania zostało jednogłośnie udzielone absolutorium dla Zarządu OSP. Został przyjęty plan działalności na rok 2015 w którym między innymi planowany jest zakup nowego lekkiego samochodu, oraz szereg przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i społecznym. Zaproszeni goście gratulowali Zarządowi, wzorowej działalności, życząc dalszych sukcesów i tak aktywnej pracy na rzecz lokalnego środowiska.

 

Tomasz Tomala

Prezes OSP Wola Batorska

 

Odznaczeni Odznaką Zasłużony Honorowy dawca Krwi:
II stopnia:
Artur Walczyk
III stopnia:
Władysław Balcer
Tomasz Balcer
Leszek Łach

Odznaka za wysługę lat:
Bednarczyk Ryszard – 25
Balcer Anna – 5
Gaweł Mirosław – 15
Gorycki Krzysztof – 15
Gorycki Mirosław – 40
Grochot Marcin – 15
Jaśkiewicz Józef – 20
Kotaba Franciszek – 30
Kozub Jan – 25
Ptak Marek – 10
Ptak Mateusz – 10
Starosta Kamil – 15
Setner Robert – 25
Siwek Maria – 5
Wojtal Grzegorz -15
Walczyk Adrian – 10

Złota Odznaką MDP – Dariusz Rusek
Srebrną Odznaką MDP – Grzegorz Siwek
Brązową Odznaką MDP:
Katarzyna Lenda
Klaudia Piekarz
Eryk Szczupacki
Jakub Czopik
Jakub Ledniowski

 

Serdecznie dziękuje wszystkim za obecność na zebraniu, szczególne podziękowania dla druhen i druhów, którzy włączyli się w przygotowanie zebrania.

Tomasz Tomala

DSCF1895 DSCF1917 DSCF1920 DSCF1943 DSCF1951 DSCF1955 DSCF1977

Komentarze

comments

Dodaj komentarz