Walentynkowe krwiodawstwo za nami!

W niedzielę 16 lutego w naszej jednostce odbyła się walentynkowa zbiórka krwi, z przeznaczeniem dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. 

Galeria zdjęć

Do akcji włączyły się jednostki OSP z naszej gminy. Krew oddali druhowie z OSP Wola Batorska, Niepołomice, Zakrzów oraz Komendant Gminny Leszek Łach z OSP Staniątki. W zbiórce krwi wziął też udział sympatyk straży w Woli Batorskiej ks. Marcin Rozmus wikary z miejscowej Parafii.

Życiodajny płyn oddały 34 osoby, co dało bardzo dobry wynik 15,3 litrów krwi. Z racji walentynek każda Pani oddająca krew otrzymała od druhów serduszko, natomiast każda para otrzymywała pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas oddawania krwi.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji krwiodawstwa. Nasza jednostka organizuje zbiórki krwi już od 5 lat. Pamiętajmy – oddając krew, ratujemy ludzkie życie.

Kolejna zbiórka krwi w naszej jednostce odbędzie się 4 maja podczas akcji Florian 2014, na którą już serdecznie zapraszam.

Wszystkich nowych krwiodawców zachęcam do członkostwa w Klubie Honorowych dawców Krwi przy Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice, którego siedziba znajduje się w OSP Wola Batorska, szczegóły w zakładce krwiodawstwo / wstąp do HDK.

 

Tomasz Tomala
Prezes OSP Wola Batorska

Komentarze

comments

Dodaj komentarz