Uwaga! Akcja Znicz 2013

W związku z jutrzejszym dniem (Święto Zmarłych) apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż należy przygotować nasz samochód odpowiednio do planowej trasy. Sprawdźmy stan opon, płynów silnikowych oraz nie zapominajmy o podstawowych przepisach ruchu drogowego. Wszyscy pasażerowie powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a samochód powinien mieć włączone światła mijania. Ważną rzeczą jest odpowiedni odpoczynek dla kierowcy przed ruszeniem w drogę. Nie należy spożywać produktów alkoholowych dzień wcześniej, a podczas jazdy rozmawiać przez telefon.

Do rowerzystów oraz pieszych apelujemy również o zakładanie kamizelek odblaskowych, szczególnie tam, gdzie nie ma chodnika, a jezdnia jest nieoświetlona.

Pamiętaj! Lepiej dojechać do celu 5 minut później, niż nie dojechać w ogóle! Zwolnij! 7 na 10 pieszych ginie w starciu z samochodem jadącym 50km/h.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz