Strażackie Odblaskowe Mikołajki 2016 – relacja i zdjęcia

Strażackie Mikołajki – tym razem odblaskowe

W minioną niedzielę w naszej jednostce zorganizowaliśmy już po raz kolejny Strażackie Mikołajki, tym razem były to Mikołajki odblaskowe. Od wczesnych godzin rannych zbieraliśmy krew
z przeznaczeniem dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Podczas akcji krew oddało 36 sześć osób, tym samym w banku krwi przybyło ponad 16 litrów życiodajnego płynu. Każdy krwiodawca po oddaniu krwi otrzymał upominek od Mikołaja. Spotkanie z Mikołajem zaplanowaliśmy na godzinę 17.00 tym razem odbyło się ono w naszych boksach garażowych. Zanim grzeczne dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość, przygotowaliśmy dla zgromadzonych krótką prelekcję związaną
z bezpieczeństwem na drodze pieszych uczestników ruchu drogowego oraz przypomnieliśmy zasady udzielania podstawowej pomocy medycznej, zachęcając aby w razie konieczności udzielić pomocy potrzebującemu. Dzieci w oczekiwaniu na Św. Mikołaja zastanawiali się jak w tym roku Mikołaj przybędzie(co roku używa innego środka transportu), z zaskoczeniem w oddali, przez okna w bramach garażowych wypatrzyli Mikołaja – odblaskowego, ubranego w kamizelkę i opaski odblaskowe w związku z tym iż Mikołaj w tym roku przyszedł pieszo, zadbał o to aby był doskonale widoczny na drodze. Mikołaj zaskoczył zgromadzonych gdyż oprócz podarków dla najmłodszych, przygotował upominki odblaskowe dla każdej osoby obecnej na Sali. Przy dźwiękach Świątecznej Muzyki zgromadzeni częstowali się grillowaną kiełbaską oraz gorąca herbatą, nie zabrakło również możliwości wykonania pamiątkowego zdjęcia z bohaterem wieczoru.

Serdecznie dziękuje za wsparcie patronom naszej akcji: Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Niepołomicach. Podziękowania składam dla druhen
i druhów, z którymi wspólnie mogliśmy przygotować i przeprowadzić  Strażackie Mikołajki w których uczestniczyło ok 150 dzieciaków.

Tomasz Tomala

Prezes OSP

GALERIA ZDJĘĆ -> KLIKNIJ TUTAJ <-

Komentarze

comments

Dodaj komentarz