Strażacki Dzień Dziecka 2016 – relacja

sdd2016header

W niedzielę 12 czerwca nasza jednostka po raz pierwszy zorganizowała piknik pod hasłem „strażacki dzień dziecka”. Tego dnia zostało przygotowane wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Uczestnicy zwiedzali remizę OSP oraz zapoznali się ze sprzętem ratowniczym, nie tylko naszej jednostki ale także: OSP Niepołomice, OSP Podłęże, OSP Zabierzów Bocheński, dzieciaki  bardzo chętnie podziwiały wozy strażackie, niebywałą radością była możliwość przejazdu w samochodzie ratowniczo – gaśniczym. Tego dnia nie zabrakło także takich atrakcji jak: smerfny ogródek, strażacki tor przeszkód, gdzie każdy mógł się sprawdzić m.in. pokonując tunel czy lejąc wodę do celu na czas, lub gasząc „płonący” smerfny domek. Dużym zainteresowaniem cieszył się tor do mini golfa, zamek dmuchany czy konkurencje sportowe: siatkówka, piłkarzyki, tenis stołowy, dart. Milusińscy bardzo chętnie rozwijali swoją wyobraźnię tworząc malowidła o tematyce pożarniczej na 25 metrowym arkuszu papieru. Doskonałą zabawą było puszczanie baniek gigantów czy malowanie twarzy. Tego dnia odbywała się również promocja ŚDM, przedstawiciele komitetu organizacyjnego z Woli Batorskiej przygotowali wiele zabaw dla dzieci, promujących to jakże istotne wydarzenie. Cała impreza odbywała się przy dźwiękach muzyki. Bardzo ważnym elementem pikniku była możliwość praktycznej nauki pierwszej pomocy, zarówno w przygotowanym namiocie na fantomach, jak
i podczas prelekcji na scenie, bardzo cieszy fakt, że mnóstwo najmłodszych było zainteresowanych
i chętnie „pompowało” manekina, zdobywając wiedze i praktyczne umiejętności w ratowaniu życia ludzkiego. Każdy mógł posilić się kiełbaskami z grilla,  czy spróbować słodkich wypieków. Każde dziecko po ukończeniu przygotowanych konkurencji otrzymywało drobne upominki oraz strażackie słodkie krówki.

Piknik, to kolejna akcja społeczna zorganizowana przez naszą jednostkę, którą zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, mimo wielkiego wkładu pracy druhen i druhów radość dzieci i zadowolenie rodziców, to impuls do dalszego działania, ta impreza na pewno wpisze się do kalendarza organizowanych eventów przez naszą jednostkę.

Dzięki społecznej pracy naszej strażackiej ekipy, jak i bezpłatnego użyczenia sprzętu przez firmę eventową  Good Fun Management, wszystkie przygotowane atrakcje były bezpłatne dla uczestników, za co bardzo serdecznie dziękuje.

 

Tomasz Tomala

Prezes OSP Wola Batorska

GALERIA ZDJĘĆ >>> KLIKNIJ TUTAJ <<<


 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz