Relacja z uroczystości przekazania oraz poświęcenia rozbudowanej remizy i nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×4 marki IVECO

W sobotę 25 października w Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej, odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego IVECO oraz rozbudowanej remizy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., którą celebrował Ks. Biskup Damian Muskus – biskup pomocniczy metropolity krakowskiego, następnie poczty sztandarowe, pododdział strażaków oraz goście przemaszerowali w asyście strażackiej orkiestry dętej Lira z OSP Niepołomice, na plac przed remizą gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Po wciągnięciu flagi na masz, Prezes OSP przywitał zaproszonych gości oraz odczytał rys historyczny jednostki. Następnie odbyło się poświęcenie pojazdu przez ks biskupa Muskusa oraz przekazanie kluczyków na ręce Prezes OSP Tomasz Tomali, przekazania dokonali, Edward Siarka – Poseł  na Sejm RP,  bryg, Aleksander Starowicz – Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce, Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice. Rodzice chrzestni pojazdu: Roman Ptak wraz z małżonką Barbarą Ptak, dokonali chrztu pojazdu nadając mu imię Broniu. Następnym Elementem uroczystości, było przekazanie symbolicznego klucza do remizy, na ręce prezesa jednostki klucz przekazali: Roman Ptak Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice wraz z Markiem Ciastoniem Przewodniczącym Rady Miejskiej, następnie budynek remizy został poświęcony, po poświęceniu prezes OSP zaprosił do przecięcia wstęgi którego dokonali: Ks. Biskup Damian Muskus – biskup pomocniczy metropolity krakowskiego, Edward Siarka – Poseł na Sejm RP a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Stanisław Kracik – Prezes Zarządu Głównego PCK, Wiesław Molek – Dyrektor Departamentu prawa i bezpieczeństwa pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Bryg. Aleksander Starowicz – Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce, Roman Ptak – Burmistrz, Marek Ciastoń – Przewodniczący Rady Miejskiej. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń druhom, którzy wyróżniają się w społecznej działalności, złote medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Tomasz Tomala – Prezes OSP oraz Jan Sekunda – Skarbnik OSP, Tarcze Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP otrzymał dh Bronisław Biernat – zasłużony działacz OSP w Woli Batorskiej. Zostały wręczone także dyplomy okolicznościowe od Waldemara Pawlaka – Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, oraz od Edwarda Siarki – Prezesa Zarządu Oddziału wojewódzkiego ZOSP RP. Zarząd Jednostki chcąc wyrazić wdzięczność, za zakup samochodu oraz rozbudowę remizy, jak również za wspieranie jednostki, przygotował specjalne statuetki oraz okolicznościowe medale, które wręczali członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej z Woli Batorskiej. Ze strony zaproszonych gości padło wiele ciepłych słów pod adresem jednostki, oraz gratulacji i życzeń aby OSP w Woli Batorskiej w dalszym ciągu się tak szybko i sprawnie rozwijała. Na zakończenie uroczystości miała miejsce defilada pododdziałów pieszych i zmechanizowanych. Strażacy włączając się w inicjatywę Prezydenta RP, dokonali sadzenia dębu wolności, który symbolizuje odzyskanie przed 25 lata przez Polskę upragnionej wolności. Posadzenia dębu dokonali: Wiesław Molek, Edward Siarka, Roman Ptak, oraz Tomasz Tomala

 

NIEBAWEM GALERIA ZDJĘĆ

Komentarze

comments

Dodaj komentarz