Regionalny Festyn Strażacki 2016 – podsumowanie

W miniony weekend sierpniowy (13-14) mieszkańcy Woli Batorskiej i okolic spędzili czas przy OSP Wola Batorska na Regionalnym Festynie Strażackim, gdzie każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie atrakcje. Podczas festynu w sobotę została zorganizowana zbiórka krwi. Krew zbieraliśmy z przeznaczeniem dla poszkodowanego w wypadku drogowym Michała Strojek – mieszkańca Niepołomic, podczas zbiórki udało się zebrać od 36 osób ponad 16 litrów bezcennego leku. W godzinach popołudniowych rozpoczęła się część artystyczna, na scenie wystąpiły Mażoretki, które zaprezentowały się w pięknych ozdobnych strojach wykonując układy taneczne, następnie niesamowity pokaz sprawności fizycznej dały Panie z klubu fitness fit&well.  W godzinach wieczornych teren przy OSP zapełnił się po brzegi pasjonatami muzyki disco polo, oczekującymi na koncert zespołu Veegas, podczas którego nie zabrakło doskonałej zabawy.

W niedziele przygotowaliśmy dla gości m.in. pokazy pojazdów operacyjnych Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego oraz naszych wozów bojowych, najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych animacji oraz pobawić się na zamku i zjeżdżalni dmuchanej. W godzinach popołudniowych rozpoczęła się część artystyczna, gdzie można było obejrzeć występy Grupy Śpiewaczej Nasza Wola oraz Zabierzanie. W godzinach wieczornych odbył się koncert zespołu NAGA-NA, tuż po nim losowanie cegiełek, podczas którego rozlosowaliśmy blisko 90 cennych nagród ufundowanych przez sponsorów. Zwieńczeniem dwudniowego festynu była zabawa taneczna przy dziękach zespołu RYTMIX. Podczas festynu wybraliśmy gospodynie i gospodarza roku 2016, kandydatki i kandydaci do tych zacnych tytułów w przygotowanych konkurencjach kulinarnych, pożarniczych
i sprawnościowych, musieli wykazać się sprawnością manualną i fizyczną.

Serdeczne podziękowania kieruję do druhen i druhów którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Słowa uznania i podziękowania za finansowe i rzeczowe wsparcie organizacji Regionalnego Festynu Strażackiego kieruje do sponsorów:

 • Miasto i Gmina Niepołomice

 • Mirosław Gaweł WOLBAT

 • GROMGAZ Mirosław Grochot

 • Delikatesy WOJTAN Jolanta i Adam Piekło

 • Tani  Dom – Grażyna i Janusz Karasińscy

 • Tartak Herkules – Maciej Stopka

 • Dobry Dom – Tomasz Mleko

 • Hotel Justyna – Józef Dziadoń

 • Restauracja AZJA – Małgorzata, Janusz Siwek

 •  

  • Blacharstwo samochodowe – Ziółkowski Mieczysław
  • BMG Sklep motoryzacyjny – Grzegorz Wąs
  • BUDPOL Budziaszek Piotr
  • CROMA Komenda Łukasz
  • ECOPORT Korzeniowski Paweł
  • F.U.P.H. Auto – Technik – Krzysztof  Guzik
  • FH JUHAS s.c.
  • FHU GAC
  • FHU Grosik – Gawłowski Ryszard
  • Firma budowlana – Gawłowski Józef i Gawłowski Paweł
  • Firma budowlana – Gurgul Tadeusz
  • Firma transportowa – Leszek Kapała
  • Fitness Fit&Well  – Katarzyna Strażyńska-Mizak
  • Florian – Service Mateusz Ziajor
  • Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach
  • Gabinet dentystyczny – Sienkiewicz Barbara
  • Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska
  • GTgaz – Grzegorz Trzos
  • Hurtownia elektryczna – Książek Krzysztof
  • JL Rem&Bud – Jerzy Lasiowski
  • Joanna Tomala Studio Urody
  • Kozak Ewelina
  • Krzysztof Trzos
  • Kwiaciarnia róża – Dorota Kapała
  • Maślaniec Marcin – Usługi budowlane
  • Mazbud – Iwona Mazur
  • Mazur Romuald
  • Michał Florkowski
  • MIGAS-DOOR  – Piotr Migas
  • MOTORUCH
  • Muzeum Niepołomickie
  • PHP Rol-Pex – Wojciech Rerutkiewicz
  • Połomska Teresa
  • Pralnia Delfinek
  • Sklep spożywczo- monopolowy RUSKIE – Justyna Kasprzyk, Katarzyna Piechnik
  • Sklep spożywczy – Mazur Bogusław
  • Skład materiałów budowlanych – Łysik
  • SKR w Woli Batorskiej – Lucyna Krom
  • Starbud – Starosta Kamil
  • Usługi transportowe – Marek Mazur
  • Więcław Robert
  • Zakład blacharski – Tomasik Krzysztof
  • Zakład Fryzjerski – Izabela Porębska
  • Zakład fryzjerski MARTA – Starosta Marta
  • Zakład usług stolarskich – Dzięgiel Jan

  Tomasz Tomala

  Prezes OSP Wola Batorska

  Komentarze

  comments

  Dodaj komentarz