Poszukiwania ciała w Wiśle 13.02.2014

Dziś (13.02.2014r) o godzinie 14:30 zostaliśmy zadysponowani przez PSK w Wieliczce do poszukiwania ciała w Wiśle, która przepływa przez naszą miejscowość. Po wstępnej korespondencji radiowej z dyspozytorem Państwowej Straży Pożarnej na miejsce zadysponowane zostały również jednostki z OSP Zabierzów Bocheński wraz z łodzią oraz specjalistycznym sprzętem do nurkowania, JRG Wieliczka oraz Policja. Wszystkie służby, które zostały skoncentrowane pod naszą remizą wspólnie wyruszyły w kierunku wałów wiślanych. Po około 20 minutach od wyjazdu łódź została zwodowana na Kępie, a druhowie z Zabierzowa Bocheńskiego ruszyli w stronę Niepołomic.  Ze względu na fatalną pogodę akcja ratunkowa trwała około 40 minut po czym ciało zostało odnalezione i wyciągnięte na brzeg.

Służby na miejscu działań:

OSP Wola Batorska GBARt Mercedes 569[K]46
OSP Zabierzów Bocheński SLRw Mercedes 569[K]42 + 569[K]Ł2
JRG Wieliczka GCBARt Man 561[K]25
Policja Niepołomice
Pogotowie

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz