Odblaskowy Marsz uczniów z szkoły podstawowej

Wczoraj (28.10.2014r.) uczniowie szkoły podstawowej w Woli Batorskiej uczestniczyli w odblaskowym marszu, który ma propagować noszenie kamizelek odblaskowych, które służą poprawie widoczności na drodze. Uczniowie w asyście Mercedesa z naszej OSP wyruszyli spod szkoły podstawowej w kierunku strażackiej remizy.

Na miejscu młodzi mieszkańcy Woli Batorskiej mieli okazję zobaczyć nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki IVECO oraz świeżo wybudowane boksy garażowe, gdzie mogli przymierzyć strażackie ubrania specjalne.

Dodatkowo strażacy oraz członkowie MDP z naszej jednostki uczestniczyli w Odblaskowym Różańcu, na którym zaprezentowaliśmy sprzęt ratowniczy, który również posiada na sobie odblaski. Ludzie mogli zobaczyć przed Ołtarzem torbę ratownictwa medycznego, pachołki ostrzegawcze, deskę ortopedyczną oraz znaki ostrzegawcze “Uwaga wypadek”. Nasi druhowie byli ubrani w koszarówki, które zapewniają dobrą widoczność dzięki wszytym elementom odblaskowym.

Również przy współpracy naszej jednostki z dyrekcją Szkoły Podstawowej udało się zorganizować w ubiegłą niedzielę (26.10.2014r.) akcję odblaskowego krwiodawstwa, w której krew oddało 20 osób. Każdy krwiodawca w prezencie otrzymał kamizelkę odblaskową ufundowaną przez naszą OSP. Jak widać współpraca z ośrodkami oświaty w naszym rejonie stoi na bardzo wysokim i dobrym poziomie. Oby tak dalej. 🙂

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz