Odblaskowa szkoła w Woli Batorskiej

Strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w akcji “odblaskowa szkoła”. Podczas akcji dzieci ze szkoły podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej otrzymały kamizelki odblaskowe . Uczniowie zapoznali się z zasadami ruchu drogowego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po zmroku po drogach publicznych. Dodatkową atrakcją była ewakuacja całego budynku szkoły przeprowadzona przez naszych druhów, pokaz specjalistycznego sprzętu służącego nam do ratownictwa drogowego oraz krótkie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Nasza jednostka zorganizowała ostatnio również akcję zbiórki krwi, dla dzieci, które są ofiarami wypadków drogowych. W ten sposób wsparliśmy tę dobrą inicjatywę mającą na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach wśród najmłodszych. Dzięki promocji akcji zbiórki krwi przez Dyrekcję i Grono Pedagogiczne Szkoły w akcję oddawania krwi licznie włączyli się rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz