Obóz MDP – Muszyna 2017 – dzień szósty

Ostatni pełny dzień naszego obozu. Wszyscy możemy stwierdzić, że te 6 dni które razem spędziliśmy to zbyt krótko :(. Ledwo zdążyliśmy się poznać a już czas się pakować. 🙁 Dzisiejszy ranek wyglądał normalnie. Pobudka, poranny rozruch, toaleta i śniadanie. Po pierwszym posiłku tego dnia, udaliśmy się na boisko przy ośrodku aby doskonalić techniki pożarnicze takie jak obsługa armatury wodnej, wiązanie węzłów oraz pierwsza pomoc. Po dwóch godzinach zajęć udaliśmy się do świetlicy gdzie czekali na nas specjalni goście. Panowie, którzy do nas przyjechali to pracownicy PKP oraz Straży Ochrony Kolei. Goście odwiedzili nas z prezentacją dotycząca bezpieczeństwa na kolei oraz specjalnej akcji “bezpieczny przejazd”. Po zakończeniu prelekcji udaliśmy się z powrotem na boisko gdzie dalej trenowaliśmy zajęcia pożarnicze. Po zajęciach udaliśmy się na obiad, który dodał nam energii na kolejny, bardzo ciekawy punkt tego dnia. Po zbiórce przy recepcji naszego ośrodka zostaliśmy podzieleni na 6 grup po 8 osób i dostaliśmy karty ocen. Okazało się, że animatorzy przy pomocy wychowawców przygotowali dla nas grę terenową, w której na terenie całego KOLEJARZA było ukrytych 10 stacji. W każdej stacji musieliśmy wykonywać specjalne zadania takie jak wiązanie węzłów, musztra, pierwsza pomoc, rozpoznawanie sprzętu pożarniczego, quiz na temat gminy Niepołomice, savoir vivre przy stole, układanie historyjek z specjalnego pakietu słów, odbijanie piłki, rozwijanie i zwijanie węży oraz regulamin zawodów MDP. Po bardzo emocjonującej grze poznaliśmy wyniki a zwycięzcy otrzymali symboliczną nagrodę. Tak ubiegł nam czas do kolacji. Ostatnim etapem tego dnia był spacer na plac zabaw przy zabytkowej Cerkwi gdzie wychowawcy zorganizowali wyścigi rzędów. Rywalizacja była bardzo zacięta i wciągająca dlatego do Kolejarza wróciliśmy dopiero przed godziną 21:00. Po powrocie udaliśmy do swoich pokoi aby spakować swoje rzeczy, napisać dzienniczki i kolejną porcję listów do kolegów i koleżanek. Na dziś to tyle. Jutro powrót do domu :(. Dobrej nocy!

Komentarze

comments