Obóz MDP – Muszyna 2017 – dzień piąty

Piąty dzień naszego obozu był bardzo ciekawy. Zaraz po porannym rozruchu i śniadaniu, zebraliśmy się przed budynkiem KOLEJARZA gdzie czekały na nas podstawione autokary. Jak się okazało, udaliśmy się w podróż do Grybowa aby zwiedzić rekonstrukcję średniowiecznego grodu warownego o wdzięcznej nazwie „Stara Baśń”.  Właściciele tego magicznego miejsca od samego początku miło nas zaskoczyli, wprowadzając wszystkich w klimat średniowiecza. Etap po etapie, sala po sali poznawaliśmy budowę grodu oraz dowiadywaliśmy się różnych ciekawostek historycznych. Stara Baśń to miejsce, w którym można wszystkiego dotknąć i sprawdzić jak działa. Dla najmłodszych uczestników były przewidziane mini przedstawienia, w którym udział brali oni sami. Już na początku Kasztelan grodu wybrał z naszej grupy kilka osób, które zostały mianowane na jego giermków. Oprócz zwiedzania mogliśmy spróbować sił w strzelaniu z łuku oraz walki kopiami na drewnianych koniach. Choć przez cały czas naszej wizyty zabawa była znakomita to największą atrakcją okazały się być okropne, straszące lochy w których żyją zjawy. Oczywiście dzielnym strażakom żadna zjawa nie straszna, dlatego wszyscy cali i zdrowi przed godziną 16:00 wróciliśmy do naszego ośrodka. Po kilkunastu minutach odpoczynku, podzieleni na grupy udaliśmy się do sklepu aby uzupełnić swoje zapasy słodyczy i picia. O godzinie 18:00 zjedliśmy pyszną obiadokolację. Po posiłku regeneracyjnym udaliśmy się do swoich pokoi aby napisać kolejne listy do naszych współobozowiczów. Tradycja wymiany listów zagościła u nas na stałe i miłe listy otrzymywane od kolegów i koleżanek sprawiają nam sporą frajdę. Ponownie spotkaliśmy się przed godziną 20:00 aby po raz ostatni w czasie tego obozu udać się na dyskotekę. Zabawy było co nie miara. Na otwarcie dyskoteki wszyscy zatańczyliśmy taniec Belgijski, nazywany przez niektórych obozowiczów „Brukselskim”. Po oficjalnym otwarciu bawiliśmy się do godziny 22:00 i w rytmie piosenki „jedzie pociąg z daleka” wyjechaliśmy naszą ciuchcią do swoich pokoi. Na dziś tyle, jutro czekają nas kolejne emocje. Dobrej nocy! 😊

 

Komentarze

comments