Obóz MDP – Muszyna 2017 – dzień czwarty

Niedziela to czwarty dzień naszego obozu, który nieco różnił się od pozostałych. Dziś zostaliśmy obudzeni nieco później i nie wychodziliśmy na poranną rozgrzewkę. Pierwszym punktem naszego harmonogramu było śniadanie, po którym udaliśmy się do świetlicy aby zakończyć nasze projekty przed wizytacją gości. Kilka minut po godzinie 11:00 do Kolejarza przybyła delegacja Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Niepołomicach w składzie Prezes dh Józef Dziadoń, Komendant Gminny dh Leszek Łach oraz dh Stanisław Szewczyk. Korzystając z pięknej pogody przed budynkiem naszego ośrodka przybyłym gościom zaprezentowaliśmy efekt naszej kilkudniowej pracy. Po przedstawieniu wszystkich samochodów, wysłuchaliśmy dh Prezesa, który mówił o ważnej roli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w życiu jednostek OSP. Po tej miłej wizycie udaliśmy się na zajęcia taneczne na terenie ośrodka. Do obiadu spędziliśmy czas tańcząc taniec belgijski – było super! Po obiedzie przygotowaliśmy się na niedzielną Mszę Świętą. Tuż przed wyjściem opiekunowie zorganizowali zabawę, w której każdy z uczestników losował drugą osobę do której pod koniec dnia musiał napisać miły list, wymieniając w jego treści zalety tej osoby. Wszystkie listy trafią do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej naszego obozu. Skrzynka została wykonana przez Animatorki z OSP Zakrzów i jest rewelacyjna! Msza Święta odprawiana w zabytkowej cerkwi upłynęła w zadumie i spokoju. Po Mszy udaliśmy się na chwilę relaksu na tamtejszym placu zabaw. Po powrocie do ośrodka udaliśmy się na ognisko jednak nie był to koniec emocji tego dnia. Jak się okazało podczas trwania tego obozu aż 6 uczestników obchodziło swoje urodziny. Opiekunowie zaprosili nas na ognisko podczas, którego wszystkim solenizantom zaśpiewaliśmy 100 lat i unieśliśmy w górę toast z PICCOLO za ich zdrowie. Oprócz tego udało nam się potańczyć i pograć w piłkę nożną oraz siatkówkę. To był emocjonujący dzień choć bardzo „spokojny”. Dziękujemy przybyłym gościom za wizytę! A Wam na dziś życzymy Dobrej nocy. 🙂 🙂 🙂

 

 

Komentarze

comments