Nowy pojazd w OSP Wierzchosławice!

bannerwierzchoslawice

W ubiegłą niedzielę (11.10.2015r.) poczet sztandarowy z naszej jednostki uczestniczył w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN dla OSP Wierzchosławice (powiat Tarnowski). Pojazd udało się pozyskać dzięki bardzo dobrej współpracy owej jednostki z Komendą Miejską PSP w Tarnowie oraz Komendą Wojewódzką PSP w Krakowie. Pozyskanie nowego sprzętu było bardzo ważnym krokiem do przodu dla druhów z Wierzchosławic ponieważ ich jednostka położona jest w niedalekiej odległości od autostrady A4 przez co jednostka z podtarnowskiej miejscowości ma sporo wyjazdów do wypadków drogowych oraz innych zagrożeń związanych z powyższą drogą. Warto zaznaczyć, że do tej pory w jednostce jako podstawowy samochód ratowniczo-gaśniczy służył Jelcz, który przez swój wiek odstawał technologicznie od wymagań jakie stawia się obecnym jednostkom OSP włączonym do KSRG. Samochód będzie teraz służył jako drugi pojazd w jednostce. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i mamy nadzieję, że nasza współpraca z druhami z Wierzchosławic w dalszym ciągu będzie na tak wysokim i dobrym poziomie jak obecnie.

Więcej o uroczystości, historii jednostki oraz o obecnej działalności naszych kolegów z Wierzchosławic można znaleźć na portalu:

http://www.ospwierzchoslawice.pl/
lub
OSP KSRG Wierzchosławice

fot. Dominik Grodecki (OSP Wierzchosławice)
Dominik Grodecki – Fotografia

 

Galeria zdjęć

w1

Komentarze

comments

Dodaj komentarz