Kurs KPP 4-13.12.2020r.

W ostatnim czasie, 6 osób z naszej OSP uczestniczyło w Kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, który odbywał się w remizie OSP Niepołomice. Pod okiem doświadczonych instruktorów, strażacy z Woli Batorskiej, Niepołomic, Zabierzowa Bocheńskiego oraz Staniątek pogłębiali swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Program szkolenia obejmował między innymi resuscytację krążeniowo oddechową, badanie urazowe oraz szereg innych postępowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dzięki organizacji szkolenia, w gminie Niepołomice przybyło 20 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, którzy w dniu dzisiejszym zdali z wynikiem pozytywnym egzamin teoretyczny i praktyczny. W chwili obecnej OSP Wola Batorska skupia w swoich szeregach 15 ratowników KPP oraz 2 ratowników medycznych. Dziękujemy ratownikom medycznym z zespołu SAVE A LIFE za ogromną ilość przekazanej wiedzy a wszystkim nowym ratownikom KPP składamy gratulacje i życzymy powodzenia w działaniach ratowniczych.

 

Komentarze

comments