Florian 2014 – rekord zebranej krwi

W niedzielę 4 maja, w dniu w którym strażacy obchodzą święto swojego patrona – Św. Florian, w naszej jednostce odbyła się akcja Florian 2014. Rozpoczęła się, tuż po godz. 9.00 od zbiórki krwi z przeznaczeniem dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Podczas niedzielnej zbiórki padł rekord zebranej krwi podczas akcji organizowanych w naszej jednostce. Chęć oddania życiodajnego płynu wyraziło 60 osób, niestety ze względów zdrowotnych, nie wszyscy mogli oddać krew. W rezultacie bezcenny lek oddało 47 osób, co dało ponad 21 litrów krwi. Krew oddawali także strażacy z naszej jednostki oraz z OSP Staniątki i Niepołomice.

Poza akcją krwiodawstwa przy naszej remizie odbył się pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na torze do ćwiczeń, na którym zapoznawali się ze strażackim rzemiosłem. Dużą radość dla najmłodszych sprawiała możliwość lania wody strażacką sikawką oraz wizyta w samochodzie bojowym. Każdy rowerzysta z Woli Batorskiej, który podjechał swoim jednośladem pod remizę zaopatrzył się w niezbędne oświetlenie. Zamontowaliśmy blisko 100 kompletów oświetlenia. Lampki rowerowe zostały ufundowane przez Burmistrza Romana Ptaka.

Nasza jednostka, tradycyjnie uczciła święto patrona uczestnicząc we Mszy Świętej, po której druhowie przemaszerowali pod remizę gdzie wykonali sobie wspólną fotografie.

Serdecznie dziękuje wszystkim którzy włączyli się w akcję FLORIAN 2014. Kolejna akcja zbiórki krwi w naszej jednostce odbędzie się w czerwcu

 

Tomasz Tomala

Prezes OSP Wola Batorska

Komentarze

comments

Dodaj komentarz