Florian 2013

5 maja, tradycyjnie już, nasza jednostka zorganizowała wydarzenie Florian 2013. Akcja rozpoczęła się tuż po godz. 9.00 od zbiórki krwi z przeznaczeniem dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. 

Chęć oddania życiodajnego płynu wyraziły 44 osoby. Niestety, ze względów zdrowotnych, nie wszyscy chętni mogli oddać krew.

W rezultacie od 34 osób pobrano ponad 15 litrów krwi. Wśród oddających krew nie zabrakło strażaków z naszej jednostki oraz z OSP Staniątki i Woli Zabierzowskiej. Do oddania krwi udało nam się namówić Burmistrza Romana Ptaka, który podczas naszej akcji po raz pierwszy oddał krew. Jak sam przyznał przyjechał na Wolę Batorską montować lampki rowerowe, a trafił na fotel do poboru krwi, z czego w rezultacie bardzo się ucieszył.

Poza akcją krwiodawstwa przy naszej remizie odbył się pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił na torze do ćwiczeń, na którym zapoznawali się ze strażackim rzemiosłem. Wielką radość najmłodszym sprawiła możliwość lania wody strażacką sikawką oraz wizyta w samochodzie ratowniczo-gaśniczym.
Każdy rowerzysta z Woli Batorskiej mógł zaopatrzyć się w niezbędne oświetlenie. Zamontowaliśmy blisko 110 kompletów oświetlenia rowerowego, co na pewno wpłynie na poprawę widoczności poruszających się po zmroku rowerzystów. Oświetlenie ufundował Burmistrz Roman Ptak.
Na zakończenie akcji druhny i druhowie rozegrali mecz na nowo otwartym kompleksie sportowym Orlik.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję Florian 2013. Kolejna akcja zbiórki krwi w naszej jednostce odbędzie się 22 czerwca podczas Regionalnego Festynu Strażackiego, na który już dziś serdecznie zapraszam.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz