Fantomy szkoleniowe do nauki resuscytacji w naszej jednostce

Miło nam poinformować, że w dniu wczorajszym dotarły do nas 2 fantomy szkoleniowe służące do nauki oraz ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jednym z nich jest niemowlę, które swoimi wymiarami do złudzenia przedstawia rzeczywiste dziecko. Został on wykonany z miękkiego tworzywa przypominającego naturalne ciało noworodka. Model wyposażony jest w indywidualne maski twarzowe, system wymiennych dróg oddechowych. Drugi – częściej wykorzystywany do pokazów to osoba dorosła, która stanowi odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnego człowieka i został tak zaprojektowany, aby umożliwić realistyczny trening podstawowych umiejętności z zakresu resuscytacji oddechowo krążeniowej. Naturalna blokada dróg oddechowych, realistyczne rysy twarzy, ruchoma żuchwa, klatka piersiowa unosząca się w trakcie sztucznego oddychania, realistyczne elementy umożliwiające zlokalizowanie miejsca ucisku umożliwiają rzeczywistą symulację reanimowanego pacjenta.

Fantomy szkoleniowe jest to doskonały zakup dla naszej jednostki. Po pierwsze bardzo często strażacy, którzy wyjeżdżają do akcji ratowniczo-gaśniczych ćwiczą na nich swoją wiedzę nabytą podczas specjalistycznych kursów. A drugim powodem, dla którego warto było wyposażyć naszą OSP w takie manekiny jest fakt, że w ciągu roku organizujemy dużo akcji pokazowych, prewencyjnych, na których każdy z mieszkańców lub dzieci może poćwiczyć pod okiem naszych druhów pierwszą pomoc. Najbliższa taka akcja odbędzie się 15 lutego 2015r. podczas Walentynkowego Krwiodawstwa organizowanego po raz drugi przez naszą jednostkę. Zbiórka krwi będzie miała miejsce w Domu Kultury w Woli Batorskiej w godzinach od 9:00 do 14:00 a każdy mieszkaniec, który chciałby kilku rad z zakresu pierwszej pomocy jest mile widziany.

Zakup manekinów został sfinansowany w głównej mierze z środków zewnętrznych oraz środków własnych jednostki.

 

fantomy

Komentarze

comments

Dodaj komentarz