Ćwiczenia JOTu 12.04.2013

W dniu wczorajszym odbyły się ćwiczenia JOTu naszej OSP. Każdy strażak miał możliwość testowania sprzętu, którego używamy do ratowania ludzkiego życia oraz mienia, na akcjach ratowniczo- gaśniczych. Następnym elementem ćwiczeń było założenie praktyczne, w którym druhowie musieli się zmierzyć z pożarem budynku gospodarczego. Oczywiście wszystko było odegrane z pełnym profesjonalizmem tak jak na prawdziwym zdarzeniu. Inicjatywy podobne do tej są nieodłączną częścią szkolenia strażaków i pozwalają każdemu druhowi oswajać się ze swoimi zadaniami, szczególnie tym nowym, którzy od niedawna zasilają naszą OSP. W przyszłości planowane są podobne scenariusze dotyczące wypadków drogowych oraz pożarów domów mieszkalnych, w których będą występowały równie prawdziwe warunki jak np. zadymienie pomieszczeń.

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz