Ćwiczenia grupy “B” – 06.02.2015r.

tlo

W dniu 06.02.2015r. (piątek) o godzinie 18:00 odbyło się szkolenie z ratownictwa technicznego dla druhów z JOTu (grupa “B”). Scenariusz zakładał wypadek samochodu osobowego, w którym zakleszczony został nieposiadający funkcji życiowych kierowca. Zadaniem ratowników było wykonanie jak najszybszego dostępu do osoby poszkodowanej poprzez użycie sprzętu hydraulicznego, którym wyważone zostały drzwi. Następnie kierowca został przekazany ratownikom medycznym do karetki pogotowia ratunkowego. W kolejnym etapie ćwiczeń strażacy trenowali inne metody wyważania drzwi oraz wykonywania dostępu do osób poszkodowanych np. poprzez wycięcie tylnej klapy (scenariusz bardzo realny w przypadku dachowania) oraz usunięcia całego dachu.

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz