Akcja “Florian 2015”

tlo

Podczas majowego weekendu  – w niedziele 3 maja, nasza jednostka, po raz kolejny zorganizowała akcje Florian 2015, tym razem akcje połączyliśmy z wydarzeniem „spotkanie przy ekranie”, którego organizatorem jest nasza Parafia oraz Dom Kultury. Punktualnie o godzinie 9,00 rozpoczęła się akcja zbiórki krwi, w której w sumie wzięło udział 44 osoby w tym druhowie z OSP Wola Batorska, Wola Zabierzowska, Niepołomice, Podłęże, Staniątki. Podczas niedzielnej zbiórki udało się żebrać 19,8 litrów krwi, chęć oddania krwi wyraziło 55 osób jednak nie wszyscy ze względów zdrowotnych zostali dopuszczeni do oddania. Każdy krwiodawca otrzymał drobny upominek – magnes promujący Światowe Dni Młodzieży. O godz. 10.00 w naszym Kościele odbyła się uroczysta Masza św. w intencji strażaków. Przy remizie od godziny 11.00 dzieciaki mogły pobawić się w bajkowym miasteczku strażackim, gdzie gasiły domki smerfów, które podpali złośliwy gargamel – miasteczko zostało wypożyczone od OSP Staniątki. Dzieci także zwiedzały remizę, poznawały sprzęt strażacki, oraz mogły zostać przewiezione nowym wozem IVECO – co było dla nich niesamowitą atrakcją – o czym świadczyły zadowolone miny. Blisko 100 rowerzystów z naszej miejscowości zostało bezpłatnie wyposażonych w oświetlenie rowerowe oraz nalepkę jadę na ŚDM 2016 w ramach akcji „rowerzysta widoczny, bezpieczny jedzie na ŚDM” Akcja Florian 2015 odbyła się pod patronatem Pana Burmistrza, który finansowo wsparł organizacje wydarzenia, za co bardzo serdecznie dziękuję.

 

Tomasz Tomala

Prezes OSP Wola Batorska

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze

comments

Dodaj komentarz