Poważny wypadek drogowy 14.07.2013

Dnia 14.07.2013 roku o godzinie 21:15 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w przysiółku Pagórki. Po dotarciu na miejsce dwóch zastępów z naszej OSP sytuacja była dość poważna. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Fiat Cinquecento oraz Renault Laguna, Fiat koziołkował i wpadł do pobliskiego rowu melioracyjnego. Dostęp do kierującego pojazdem był na tyle utrudniony, że byliśmy zmuszeni do użycia ciężkiego zestawu hydraulicznego Holmatro. Po kilku minutach poszkodowany został bezpiecznie ewakuowany. Poszkodowanych zostało 5 osób.

Po dotarciu do remizy na skrzynkę pocztową dostaliśmy relację ze zdarzenia oraz zdjęcia od jednego z przejeżdżających kierowców.

Dziś około godziny 21:00 niedaleko Niepołomic w Woli Batorskiej, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca cinquecento mający sobie za nic przepisy ruchu drogowego, rozpoczął przed zakrętem niebezpieczny manewr wyprzedzania kolumny samochodów. Nie mając żadnej drogi ucieczki, jadący z naprzeciwka pojazd marki Renault przy dużej prędkości zderza się czołowo z cinquecento. W wyniku zderzenia oba auta doznają znaczących uszkodzeń. Cinquecento dodatkowo koziołkuje, po czym ląduje w pobliskim rowie. Na miejsce zdarzenia bardzo szybko docierają służby ratownicze, stan zdrowia kierowcy Fiata jest ciężki – został on zakleszczony w samochodzie przez co dopiero specjalistyczny sprzęt straży pożarnej pozwolił na jego uwolnienie. Wszystkie osoby poszkodowane, w tym kierująca pojazdem marki Renault, skarżąca się na bóle okolic szyjnych, jak również jej pasażerowie, zostali przetransportowani do szpitala.

Służby na miejscu działań:
OSP Wola Batorska GBARt Mercedes 569[K]46
OSP Wola Batorska GBA Steyr 569[K]47
JRG Wieliczka GBARt Mercedes 561[K]21
OSP Niepołomice GBARt Man 569[K]39
OSP Niepołomice SLRt Volkswagen 569[K]37
OSP Zabierzów Bocheński GBARt Iveco 569[K]43
Policja
Pogotowie Ratunkowe Niepołomice
Pogotowie Ratunkowe Niepołomice
Pogotowie Ratunkowe Świniary

Dziękujemy za udostępnienie prywatnych zdjęć Sebastianowi Dudek

Komentarze

comments

Dodaj komentarz