Strażacki Dzień Dziecka 2017 – opis i fotorelacja

Strażacki Piknik z okazji Dnia Dziecka

Po raz drugi, Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Batorskiej postanowili zorganizować dla najmłodszych mieszkańców Gminy Niepołomice Dzień Dziecka. Poprzednia edycja imprezy cieszyła się dużym uznaniem rodziców i ich pociech. Nie inaczej było tego roku. Druhowie z OSP przygotowali dla dzieci mnóstwo darmowych atrakcji, wśród których znalazły się m.in. zamek dmuchany, minigolf, kopacz, hokej na trawie, malowanki giganty oraz mobilna ścianka wspinaczkowa, która okazała się być strzałem w dziesiątkę. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, dla  dzieci został zorganizowany konkurs składający się z 6 konkurencji dydaktyczno – sportowych.  Każdy uczestnik otrzymał kartę, na której musiał skompletować naklejki potwierdzające ukończone konkurencje. Podczas zadań, dzieci musiały ugasić pożar w wiosce smerfów, pokonać strażacki tor przeszkód, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na przygotowanym fantomie, zdobyć kilka dołków w minigolfie, przepchnąć piłeczkę przez wąż strażacki oraz pokonać kilkanaście metrów skacząc w worku. Po ukończeniu konkurencji na każdego czekał specjalny prezent. Podczas kilku godzin, teren przy remizie OSP odwiedziło około 150 dzieciaków wraz z rodzicami.

Największa radością dla nas – organizatorów były uśmiechnięte twarze milusińskich, dlatego z całą pewnością w przyszłym roku Strażacki Dzień Dziecka odbędzie się po raz kolejny.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim uczestnikom, którzy postanowili nas odwiedzić tego dnia. Słowa podzięki należą się również wszystkim sponsorom naszej imprezy oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pcimiu, którzy przyjechali do Woli Batorskiej z mobilną ścianką wspinaczkową.

Gorące podziękowania składam wszystkim druhnom i druhom, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie II Strażackiego Dnia Dziecka.

 

Tomasz Tomala

Prezes OSP

 

FOTOGALERIA – KLIKNIJ W BANNER LUB LINK

Komentarze

comments