O projekcie – kliknij tutaj aby zobaczyć nasz wniosek!
Charakterystyka namiotów pneumatycznych:
Namioty pneumatyczne posiadają poszycie z materiału standardowego o gramaturze 300g.m2. Mają one szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane jako namioty ratownicze na miejscu działań do prowadzenia czynności ratowniczych, jako namioty zabezpieczenia medycznego, namioty kwatermistrzowskie, dowódczo-sztabowe. Mogą one stanowić część składową mobilnych systemów dekontaminacyjnych. Namioty NPA mogą stanowić moduł w budowie szpitali polowych, miejsc kwarantanny, itp. Przeznaczone są do wykorzystywania przez siły zbrojne, straż pożarną, obronę cywilną, i inne podmioty ratownicze.
Dodatkowo namioty stosowane są jako tymczasowe schronienie dla pracowników (np. podczas powodzi dla osób pracujących na wałach wiślanych). W wersji z odpinaną podłogą mogą stanowić przenośne, ogrzewane lub klimatyzowane przykrycie miejsca pracy, dzięki któremu można znacznie poprawić warunki pracy pracowników, a w niektórych przypadkach stwarzają jedyną możliwość kontynuacji pracy podczas niekorzystnych warunków meteorologicznych.
Budowa
Namiot pneumatyczny o konstrukcji opartej na przęsłach pneumatycznych z pneumatycznymi rurami rozpierającymi. Namiot składa się z dwóch komór pneumatycznych wyposażonych w zawory wlotu i wylotu powietrza i zawory bezpieczeństwa. Zawór wlotu-wylotu wyposażony jest dodatkowo w przejściówkę umożliwiającą pompowanie stelaża namiotu z butli na sprężone powietrze, drugą przejściówkę do pompowania z kompresora lub z butli poprzez reduktor, pompy elektrycznej lub pompki nożnej. Każdy namiot standardowo wyposażony jest w 2 leżące naprzeciw siebie wejścia – wyjścia o wymiarach około 200 x 200 cm. Na specjalne zamówienie wykonywane są inne wymiary wejścia, maksymalnie na całą szerokość namiotu*/. Wejścia dzielone są na dwie równe części, z których każda może być zamykana – rolowana niezależnie. Zamknięcie wejścia na zamek błyskawiczny zabezpieczony przed przenikaniem wody. Wejście wyposażone jest w kołnierz do łączenia namiotu wzdłuż osi z drugim namiotem. Oświetlenie podwieszone jest na rzepach w górnej części namiotu.
Wewnętrzną przestrzeń namiotu można dzielić systemem lekkich ścianek działowych lub ocieplających. Na bocznych ścianach umieszczone są okna oraz otwory z rękawami do wprowadzania do wewnątrz przewodów ogrzewania lub filtrowentylacji, przewodów elektrycznych, wodnych, itp.
Na zewnątrz umocowane linki odciągowe do palików (kotew) mocujących namiot do podłoża.
Materiał
Powłoka zewnętrzna i podłoga namiotu wykonane są z tkaniny poliestrowej pokrytej polichlorkiem winylu w mieszance z poliuteranem, odpornych na UV i procesy starzenia. Szkielet pneumatyczny wykonany jest z gazoszczelnej kilku-warstwowej tkaniny zbrojonej siatką poliestrową, powleczonej scantarpem, odpornej na UV, starzenie, uszkodzenia mechaniczne. Zakres temperatur użytkowania namiotu pneumatycznego –35st.C – +70st.C
Standardowe kolory: pomarańczowy, khaki, żółty, niebieski. Na specjalne zamówienie możliwe inne wersje kolorystyczne.
W przeciwieństwie do materiałów gumy szlachetnej jak np. Hypalon nie wymaga
specjalnej konserwacji podczas przechowywania.
Wnętrze namiotu w kolorze jasnym /kolor powłoki zewnętrznej/ nie ma przykrego zapachu jaki występuje w produktach z gumy.
GALERIA ZDJĘĆ